10 Λόγοι για να παρακολουθήσετε αυτό το σεμινάριο:
1. Μέσα από Φωνητική εξερεύνηση θα ανακαλύψετε την πραγματική σας φωνή! 2. Θα γνωρίσετε τη βασική ανατομία της φωνητικής μηχανής με σκοπό τον καλύτερο χειρισμό της! 3. Θα υιοθετήστε καλές συνήθειες για την προστασία της και τη μακροβιότητά της! 4. Θα διδαχθείτε τεχνικές για τη σωστή αναπνοή , την καλή υποστήριξη & αβίαστη παραγωγή του ήχου & την ενίσχυση του όγκου στης φωνής σας σε όλη της την έκταση! 5. Μέσα από την εξάσκηση θα κερδίσετε έκταση σε ψηλές & χαμηλές νότες! 6. Θα σας δοθούν ασκήσεις για την καλή άρθρωση και για εύκολη & αποτελεσματική επικοινωνία! 7. Θα μάθετε τεχνικές διαμόρφωσης του ήχου ώστε να τραγουδάτε διαφορετικά στυλ μουσικής! 8. Θα διδαχθείτε πώς να προσεγγίζετε το τραγούδι μέσα από την υποκριτική, ώστε να κάνετε συγκινητικές ερμηνείες και να βρείτε τη χαρά μέσα από την έκφραση του τραγουδίσματος! 9. Ανάλογα με τη φωνητική σας γκάμα, θα μάθετε να επιλέγετε το ρεπερτόριο που σας ταιριάζει! 10. Θα γνωρίσετε την τεχνική του μικροφώνου και τη ρύθμιση της κονσόλας που διευκολύνει και αναδεικνύει την ερμηνεία σας, επιλέγοντας σωστά τον δισκογραφικό σας ήχο! ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ Προς αποφυγή καθυστερήσεων θα ήταν καλό οι συμμετέχοντες να βρίσκονται τουλάχιστον 10 λεπτά πριν από την έναρξη του σεμιναρίου, μπροστά από τον υπολογιστή τους και • Να έχουν κατεβάσει την πλατφόρμα Zoom • Να φορούν άνετα, ελαστικά ρούχα και να έχουν κοντά τους νερό. • Να έχουν μαζί τους : 1. Έναν φελλό, 2. Ένα κουταλάκι του γλυκού, 3. Ένα λάστιχο γυμναστικής (ή ένα ελαστικό καλσόν), 4. Ένα μπαλόνι, 5. Ένα μαξιλάρι, 6. Ένα χάρτινο ποτήρι, 7. Ένα βιβλίο και 8. Μία καρέκλα ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ Δευτέρα 4 Ιανουαρίου 2021 / 17:00-21:00 για αρχάριους Τρίτη 5 Ιανουαρίου 2021 / 17:00-21:00 για προχωρημένους Ο ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ ZOOM PLATFORM - Invitation θα σας σταλεί στο e-mail σας, λίγη ώρα πριν την έναρξη του σεμιναρίου ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ - ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΜΕΤΟΧΗΣ Μπορείτε να πληροφορηθείτε σχετικά με τα σεμινάρια και να δηλώσετε τη συμμετοχή σας στο 690 60 62 038 και ηλεκτρονικά στη διεύθυνση [email protected] Δηλώσεις συμμετοχής έως: ΤΕΤΑΡΤΗ 29 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ Never Give Up
LITTLE SHOWCASE:
Στο τέλος του σεμιναρίου, θα παρουσιαστεί η δουλειά των συμμετεχόντων (νούμερα, χορογραφίες, τραγούδια και κείμενα - στην αγγλική και την ελληνική γλώσσα) μπροστά σε φίλους και γνωστούς καθώς και θα απονεμηθούν οι βεβαιώσεις παρακολούθησης! ΤΙ ΧΡΕΙΑΖΟΜΑΙ ΜΑΖΙ ΜΟΥ: Προς αποφυγή καθυστερήσεων θα ήταν καλό οι συμμετέχοντες να βρίσκονται στον χώρο, τουλάχιστον 20 λεπτά πριν από την έναρξη του σεμιναρίου και: § Να έχουν μαζί τους Jazz shoes ή Ballet Shoes ή ένα ζευγάρι καλτσάκια § Να φορούν άνετα, ελαστικά ρούχα § Να έχουν μαζί τους ένα μπουκάλι νερό & μια πετσέτα ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΩΡΕΣ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ: Σάββατο 28 Νοεμβρίου 2020: 13:00-15:00 Kids - Frozen / Let it Go 16:00-18:00 Teens - Mamma Mia / Mamma Mia Κυριακή 29 Νοεμβρίου 2020: 12:00-14:00 Adults- Chicago / All That Jazz ***Για να κατοχυρώσετε τη θέση σας στο σεμινάριο συμπληρώνετε & στέλνετε πίσω σε εμάς την επισυναπτόμενη Αίτηση. Στη συνέχεια, καταθέτετε τα χρήματα στον παραπάνω λογαριασμό & μας επισυνάπτετε την απόδειξη της κατάθεσης. Ο ΧΩΡΟΣ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΤΟΥ ΣΕΜΙΝΑΡΙΟΥ: Η PMTP, συνεργάζεται αυτή τη φορά με τη Σχολή Χορού Dans.eR-the dance art creators Ολύμπου 65, Λάρισα Τηλ: 2410 257 000 ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ - ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ - ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΥΜΜΜΕΤΟΧΗΣ: Μπορείτε να πληροφορηθείτε σχετικά με τα σεμινάρια και δηλώστε τη συμμετοχή σας,-στη Σχολής ΡΜΤΡ Τηλ: 210 2712718 & 690 60 62 038 και ηλεκτρονικά στη διεύθυνση [email protected] (συμπληρώνοντας την Αίτηση που επισυνάπτεται στο email που θα σας σταλεί) Δηλώσεις συμμετοχής έως: ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 20 ΝΟΕΜΒΡΙΟΥ ***Παρακαλούμε δηλώστε έγκαιρα τη συμμετοχή σας, καθώς θα τηρηθεί σειρά προτεραιότητας, προκειμένου να εφαρμοστούν όλα τα απαραίτητα υγειονομικά μέτρα προφύλαξης με βάση τις οδηγίες του Υπουργείου Υγείας.
Σας ευχαριστώ όλους τους εκλεκτούς συνεργάτες μου, παλαιότερους και νεότερους που συμβάλλατε στο να φτάσει η σχολή μας PMTP, να έχει τη σημερινή της μορφή και προσωπικότητα! Ας ξεκινήσουμε την επόμενη δεκαετία μας, παρακάμπτοντας τις όποιες δυσκολίες κι ας κάνουμε τη φετινή χρονιά, μια εξίσου δημιουργική διαδρομή, με νέες ανακαλύψεις έντονες συγκινήσεις και με κατεύθυνση προς την κορυφή! Καθηγητές μας, καλώς ήλθατε!"
Σία Κοσκινά
Τη Ζήνα Κουτσελίνη την γνωρίζετε από τα 30 χρόνια εμπειρίας της στην τηλεόραση, σε στήσιμο εκπομπών, ρεπορτάζ, αρχισυνταξία, ανάδειξη παρουσιαστών, διεύθυνση ψυχαγωγικών προγραμμάτων και τηλεπαρουσίαση. Αυτή τη φορά, έρχεται στη σχολή της PMTP, για να ενώσει τις δυνάμεις της με τη διακεκριμένη performer του μιούζικαλ Σία Κοσκινά, που μέσα από μια 25ετη σκηνική εμπειρία σε μεγάλα θέατρα, συμμετοχές σε σειρές, ταινίες & δημοφιλή τηλεπαιχνίδια, θα δώσουν μαζί, το πιο περιεκτικό σεμινάριο τηλεπαρουσίασης που δόθηκε ποτέ ώστε να καλύψουν τις ανάγκες κάθε νέου φιλόδοξου δημοσιογράφου,
που ονειρεύεται να βγει στην πρώτη γραμμή της τηλεθέασης! ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΑΣΧΕΙΣ
ΤΡΟΠΟΣ ΕΓΓΡΑΦΗΣ Δηλώνεις τη συμμετοχή σου έγκαιρα στα τηλέφωνα: 210 2712718 & 6906062038 Ή στέλνεις ένα mail στην διεύθυνση: [email protected] ΠΡΟΣΟΧΗ * Δηλώστε έγκαιρα συμμετοχή, λόγω περιορισμένου αριθμού θέσεων! |